вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty z drewna

Niewłaściwie konserwowane płoty z drewna szybko się dewastują i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny urok i właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot warto poznać typy pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna trzeba rozpocząć od odpowiedniego i dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego zależy efekt końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do osłony i ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, jakie konserwują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i troski.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów gatunek płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий